Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > 2016

Aktualności

Fundator

2016

Tak włocławianie widzą ANWIL

15-12-2016

Ponad sto dwadzieścia zgłoszeń napłynęło do konkursu „ANWIL oczami włocławian”. Firma, za pośrednictwem swojej fundacji korporacyjnej, zaprosiła mieszkańców Włocławka – w związku z przypadającym w tym roku półwieczem jej istnienia – do podzielenia się swoimi wspomnieniami i skojarzeniami na temat ANWILU. Dwadzieścioro ośmioro uczestników znalazło się w gronie zwycięzców i wyróżnionych. Czytaj więcej »

ANWIL docenia prymusów i wspiera kreatywną edukację

29-11-2016

Fundacja ANWIL dla Włocławka ogłosiła wyniki zorganizowanego po raz pierwszy konkursu grantowego „Uczę się z ANWIL”, a także drugiej edycji programu stypendialnego. Dwunastu pomysłodawców projektów edukacyjnych oraz czterdziestu uczniów z włocławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzyma wsparcie finansowe. Wręczenie umów grantowych oraz stypendialnych odbyło się 28 listopada 2016 r. Czytaj więcej »

Fundacja ANWIL dla Włocławka na rzecz rozwoju hipoterapii

25-11-2016

Specjalistyczny sprzęt do zajęć z hipoterapii dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej trafił do Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 we Włocławku. Placówkę doposażyła Fundacja Rehabilitacji i Wsparcia Społecznego BYĆ, dzięki środkom otrzymanym w II edycji konkursu grantowego Fundacji ANWIL dla Włocławka. Czytaj więcej »

ANWIL oczami włocławian

14-10-2016

W tym roku ANWIL obchodzi 50 rocznicę powstania. Spółka, choć jej produkty trafiają do ponad 40 państw na całym świecie, nie zapomina, że jej korzenie są na Kujawach. Dlatego w roku swojego jubileuszu – za pośrednictwem fundacji korporacyjnej – zaprasza mieszkańców Włocławka do udziału w konkursie pt. „ANWIL oczami włocławian”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci bonów podarunkowych. Czytaj więcej »

Program dofinansowania wolontariatu pracowniczego „ANWIL pomaga”

12-10-2016

Celem nowego programu jest dofinansowanie inicjatyw zgłoszonych przez wolontariat pracowniczy ANWILU. Wsparcie mają szansę otrzymać projekty skierowane do działających na terenie Włocławka organizacji pozarządowych, placówek opiekuńczo-wychowawczych i wychowawczo-oświatowych, szkół oraz zespołów szkół, organizacji sportowych, ośrodków nauki, kultury i sztuki. Czytaj więcej »

Fundacja ogłasza konkurs dla mieszkańców Włocławka

11-10-2016

Fundacja ANWIL dla Włocławka ogłasza konkurs „ANWIL oczami włocławian” , którego celem jest propagowanie uzdolnień plastycznych i literackich, kreatywnego myślenia oraz rozwijanie zainteresowań historycznych wśród mieszkańców Włocławka. Czytaj więcej »

Pedagodzy ulicy wyruszyli na włocławskie podwórka

04-10-2016

Zakończył się pierwszy etap projektu „Streetworking we Włocławku” Fundacji ANWIL dla Włocławka, w wyniku którego zostało zrekrutowanych troje pedagogów ulicy. Student oraz absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej, zatrudniona we włocławskiej Przychodni Terapii i Uzależnień, a także absolwent pedagogiki, na co dzień pracujący jako nauczyciel, rozpoczęli zajęcia z młodzieżą w naszym mieście. Czytaj więcej »

Ostatni seans Akademii Dokumentalnej

22-09-2016

Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza na film pt. „Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci”, którego projekcja odbędzie się 26 września 2016 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury Browar „B”. Czytaj więcej »

Fundacja ANWIL zaprasza do ubiegania się o stypendia i granty naukowe

06-09-2016

Fundacja ANWIL dla Włocławka ponownie wesprze edukację młodych włocławian. Właśnie ogłosiła drugą edycję programu stypendialnego, a także - po raz pierwszy – nabór wniosków do konkursu grantowego „Uczę się z ANWIL”, którego celem jest popularyzacja nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Czytaj więcej »

Wakacje z pasją finansowane z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka

31-08-2016

Udane wakacje są wtedy najlepsze, gdy można je przeżyć z pasją. Taka idea przyświecała organizatorom półkolonii dla dzieci i młodzieży „Wakacje z pasją” organizowany przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra Czytaj więcej »